Rohm Semiconductor MNR14E0ABJ911
MNR14E0ABJ911 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14E0ABJ911
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 910 OHM 1206
Datasheet Download
MNR14E0ABJ911.pdf
Availability of MNR14E0ABJ911
QUANTITY
MNR14E0ABJ911 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14E0ABJ911
Internal Part NumberEIS-MNR14E0ABJ911
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14E0ABJ911
Related LinksMNR14E, MNR14E0ABJ911 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14E0ABJ911 Details Description
Related parts for MNR14E0ABJ911
RES SMD 60.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 6SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P6C SHIELDED datasheet.pdf
OSC XO 44.2368MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 965K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC PROG CTRLR 28TSSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G SLVR datasheet.pdf
SCREW,THREAD ROLLING,PAN HD datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 1.4-3PF 100V SMD datasheet.pdf