Amphenol Commercial Products L77DB25SCVF
L77DB25SCVF picture photo
Mfg. Part Number
L77DB25SCVF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DB25SCVF.pdf
Availability of L77DB25SCVF
QUANTITY
L77DB25SCVF Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DB25SCVF
Internal Part NumberEIS-L77DB25SCVF
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DB25SCVF
Related LinksL77DB, L77DB25SCVF Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DB25SCVF Details Description
Related parts for L77DB25SCVF
TRANS NPN 45V 0.2A TO92 datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
PLUG 30POS DOUBLE ROW STRAIGHT datasheet.pdf
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HAN HIGH TEMP 16B 2LV PANEL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf