NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BT134W-600,135
BT134W-600,135 picture photo
Mfg. Part Number
BT134W-600,135
Brief Description
TRIAC 600V 1A SC73
Datasheet Download
BT134W-600,135.pdf
Availability of BT134W-600,135
QUANTITY
BT134W-600,135 Order Process
Ship out your order
Specifications of BT134W-600,135
Internal Part NumberEIS-BT134W-600,135
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
Copper Wire Bonding 03/Aug/2013
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
PCN OtherJoint Venture Company 09/Aug/2015
Joint Venture Revision 07/Aug/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Triac TypeStandard
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS)) (Max)1A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)10A, 11A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)35mA
Current - Hold (Ih) (Max)15mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier Device PackageSC-73
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BT134W-600,135
BT134W-600,135 Details Description
Related parts for BT134W-600,135
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 500PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN MEM SKT 204POS DDR3 SODIMM datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT FOR 24X72 MAT, datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 200MHZ LVPECL 16TS datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf