NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BTA410X-800BT,127
BTA410X-800BT,127 picture photo
Mfg. Part Number
BTA410X-800BT,127
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC 800V 10A TO220F
Datasheet Download
BTA410X-800BT,127.pdf
Availability of BTA410X-800BT,127
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BTA410X-800BT,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BTA410X-800BT,127
Internal Part NumberEIS-BTA410X-800BT,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherJoint Venture Revision 07/Aug/2015
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
Series-
PackagingTube
Triac TypeStandard
Voltage - Off State800V
Current - On State (It (RMS)) (Max)10A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)100A, 110A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)50mA
Current - Hold (Ih) (Max)60mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageTO-220F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BTA410X-800BT,127
BTA410X-800BT,127 Details Description
Related parts for BTA410X-800BT,127
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 15K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PLUG RJ-45 BAYONET DBL END 20' datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
1/8 INCH HST BLACK 200/6" PKG datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
250 TB SPRING CLAMP HIGH datasheet.pdf
CRYSTAL 26.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf