FFF BTFW14P-3SSTAE1LF
BTFW14P-3SSTAE1LF picture photo
Mfg. Part Number
BTFW14P-3SSTAE1LF
Brief Description
CONN PLUG 14POS 1.0MM VERT SMD
Datasheet Download
BTFW14P-3SSTAE1LF.pdf
Availability of BTFW14P-3SSTAE1LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BTFW14P-3SSTAE1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of BTFW14P-3SSTAE1LF
Internal Part NumberEIS-BTFW14P-3SSTAE1LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesBTFW
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions14
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BTFW14P-3SSTAE1LF
Related LinksBTFW14P-, BTFW14P-3SSTAE1LF Datasheet, FFF Distributor
BTFW14P-3SSTAE1LF Details Description
Related parts for BTFW14P-3SSTAE1LF
CAP FILM 0.13UF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 254MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 3.33A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
5.00MM EUR DR HDR VERT OE GRN 20 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf