FFF BTFW18P-3SSTPGE4LF
BTFW18P-3SSTPGE4LF picture photo
Mfg. Part Number
BTFW18P-3SSTPGE4LF
Brief Description
CONN PLUG 18POS 1.0MM VERT SMD
Datasheet Download
BTFW18P-3SSTPGE4LF.pdf
Availability of BTFW18P-3SSTPGE4LF
QUANTITY
BTFW18P-3SSTPGE4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of BTFW18P-3SSTPGE4LF
Internal Part NumberEIS-BTFW18P-3SSTPGE4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,900
SeriesBTFW
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions18
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.295" (7.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BTFW18P-3SSTPGE4LF
Related LinksBTFW18P-3, BTFW18P-3SSTPGE4LF Datasheet, FFF Distributor
BTFW18P-3SSTPGE4LF Details Description
Related parts for BTFW18P-3SSTPGE4LF
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 26POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 690MA 220 MOHM datasheet.pdf