FFF BTFW18R-3RSNGE4LF
BTFW18R-3RSNGE4LF picture photo
Mfg. Part Number
BTFW18R-3RSNGE4LF
Brief Description
CONN RCPT 18POS 1.0MM
Datasheet Download
BTFW18R-3RSNGE4LF.pdf
Availability of BTFW18R-3RSNGE4LF
QUANTITY
BTFW18R-3RSNGE4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of BTFW18R-3RSNGE4LF
Internal Part NumberEIS-BTFW18R-3RSNGE4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
SeriesBTFW
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions18
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Mounting Type-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights-
Height Above Board-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BTFW18R-3RSNGE4LF
Related LinksBTFW18R-, BTFW18R-3RSNGE4LF Datasheet, FFF Distributor
BTFW18R-3RSNGE4LF Details Description
Related parts for BTFW18R-3RSNGE4LF
IC CLK BUFFER 1:5 133MHZ 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT datasheet.pdf