Rohm Semiconductor BU46K442G-TL
BU46K442G-TL picture photo
Mfg. Part Number
BU46K442G-TL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLT 4.42V SSOP
Datasheet Download
BU46K442G-TL.pdf
Availability of BU46K442G-TL
QUANTITY
BU46K442G-TL Order Process
Ship out your order
Specifications of BU46K442G-TL
Internal Part NumberEIS-BU46K442G-TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVoltage Detector
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.4V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package3-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BU46K442G-TL
Related LinksBU46K4, BU46K442G-TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BU46K442G-TL Details Description
Related parts for BU46K442G-TL
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO/HI 4.38V SOT-25 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-05V datasheet.pdf
CABINET STEEL 20.1X40.8X90.1 GR datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 20"W datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 80UF 5% 330VAC QC TERM datasheet.pdf
48 POS. MALE DIN 41612 STYLE R/2 datasheet.pdf