Rohm Semiconductor BU4809F-TR
BU4809F-TR picture photo
Mfg. Part Number
BU4809F-TR
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 0.9V SOP4
Datasheet Download
BU4809F-TR.pdf
Availability of BU4809F-TR
QUANTITY
BU4809F-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of BU4809F-TR
Internal Part NumberEIS-BU4809F-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSemiconductor Voltage Detector ICs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold0.9V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-TSOP (0.049", 1.25mm Width)
Supplier Device Package4-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BU4809F-TR
Related LinksBU480, BU4809F-TR Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BU4809F-TR Details Description
Related parts for BU4809F-TR
RES ARRAY 2 RES 680K OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT SKT datasheet.pdf
IC VIDEO EQUALIZER 20-QFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 302W datasheet.pdf