NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK218-50DY,118
BUK218-50DY,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK218-50DY,118
Manufacturer
Product Category
PMIC - Gate Drivers
Brief Description
TOPFET DUAL SWITCH D2PAK
Datasheet Download
BUK218-50DY,118.pdf
Availability of BUK218-50DY,118
QUANTITY
BUK218-50DY,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK218-50DY,118
Internal Part NumberEIS-BUK218-50DY,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Gate Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ConfigurationHigh-Side
Input Type-
Delay Time30µs
Current - Peak8A
Number of Configurations-
Number of Outputs-
High Side Voltage - Max (Bootstrap)-
Voltage - Supply6 V ~ 35 V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab), TO-263CB
Supplier Device PackageD2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK218-50DY,118
BUK218-50DY,118 Details Description
Related parts for BUK218-50DY,118
IDC CABLE - MSD26K/MC26F/MCF26K datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
IC RECEIVER DIFF PECL/ECL 8-MLF datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf