NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7275-100A,118
BUK7275-100A,118 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7275-100A,118
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 21.7A DPAK
Datasheet Download
BUK7275-100A,118.pdf
Availability of BUK7275-100A,118
QUANTITY
BUK7275-100A,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7275-100A,118
Internal Part NumberEIS-BUK7275-100A,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingDPAK Reel Leader Pockets 27/Sep/2013
Increase of Empty Pockets on Leader 08/Nov/2013
Standard Package2,500
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C21.7A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs75 mOhm @ 13A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1210pF @ 25V
Power - Max89W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageDPAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7275-100A,118
BUK7275-100A,118 Details Description
Related parts for BUK7275-100A,118
CAP CER 47PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
LUG 6-14AWG 50A COPPER datasheet.pdf
RES SMD 6.34M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf