NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7528-100A,127
BUK7528-100A,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7528-100A,127
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 47A TO220AB
Datasheet Download
BUK7528-100A,127.pdf
Availability of BUK7528-100A,127
QUANTITY
BUK7528-100A,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7528-100A,127
Internal Part NumberEIS-BUK7528-100A,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part Status ChangeAutomotive TO-220AB Devices Future EOL 23/Oct/2015
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C47A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs28 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds3100pF @ 25V
Power - Max166W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7528-100A,127
BUK7528-100A,127 Details Description
Related parts for BUK7528-100A,127
AC/DC CONVERTER 5V 40W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR AC 110A 140VAC PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 PG21 datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf