NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK755R4-100E,127
BUK755R4-100E,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK755R4-100E,127
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 120A TO220AB
Datasheet Download
BUK755R4-100E,127.pdf
Availability of BUK755R4-100E,127
QUANTITY
BUK755R4-100E,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK755R4-100E,127
Internal Part NumberEIS-BUK755R4-100E,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Fab Source 09/Jun/2014
Lead Frame Supplier Update 18/Feb/2015
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs5.2 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs180nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds11810pF @ 25V
Power - Max349W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK755R4-100E,127
BUK755R4-100E,127 Details Description
Related parts for BUK755R4-100E,127
DIP CODED ROTARY SWITCH datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
OSLON SSL HYPER RED 645NM SMD datasheet.pdf
CONN DUAL RCPT 30CKT BLK datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
VINYL TUBING 6 AWG 4.52MM CLEAR datasheet.pdf
TRANSFORMER TOROIDAL POWER datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
REED RELAY SPST 0.5A 24V datasheet.pdf