NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7E2R6-60E,127
BUK7E2R6-60E,127 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7E2R6-60E,127
Brief Description
MOSFET N-CH 60V 120A I2PAK
Datasheet Download
BUK7E2R6-60E,127.pdf
Availability of BUK7E2R6-60E,127
QUANTITY
BUK7E2R6-60E,127 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7E2R6-60E,127
Internal Part NumberEIS-BUK7E2R6-60E,127
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesTrenchMOS™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C120A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs2.6 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs158nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds11180pF @ 25V
Power - Max349W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageI2PAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7E2R6-60E,127
BUK7E2R6-60E,127 Details Description
Related parts for BUK7E2R6-60E,127
FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CABLE BNC-BNC MALE 75OHM BLK 72" datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 1GHZ 40VFQFPN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL datasheet.pdf