NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK7K5R6-30E,115
BUK7K5R6-30E,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK7K5R6-30E,115
Brief Description
MOSFET 2N-CH 30V 40A LFPAK56D
Datasheet Download
BUK7K5R6-30E,115.pdf
Availability of BUK7K5R6-30E,115
QUANTITY
BUK7K5R6-30E,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK7K5R6-30E,115
Internal Part NumberEIS-BUK7K5R6-30E,115
FamilyFETs - Arrays
SeriesTrenchMOS™
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C40A
Rds On (Max) @ Id, Vgs5.6 mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs29.7nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1969pF @ 25V
Power - Max64W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK7K5R6-30E,115
BUK7K5R6-30E,115 Details Description
Related parts for BUK7K5R6-30E,115
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RELAY SSR 2A 5VDC PCB datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CBL 21POS 0.5MM JMPR TYPE A 2" datasheet.pdf
VARISTOR 162V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 275MA 1.95 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 11 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
3.3 V, 50 Mbps to 4.25 Gbps Single-Loop Laser Diode Driver IC datasheet.pdf