Susumu RG1005P-132-W-T1
RG1005P-132-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-132-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3KOHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-132-W-T1.pdf
Availability of RG1005P-132-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-132-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-132-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005P-132-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-132-W-T1
Related LinksRG1005P-, RG1005P-132-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-132-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005P-132-W-T1
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 24POS datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 200MA 150 MOHM datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf