NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y12-80E,115
BUK9Y12-80E,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y12-80E,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 80V LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y12-80E,115.pdf
Availability of BUK9Y12-80E,115
QUANTITY
BUK9Y12-80E,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y12-80E,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y12-80E,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)80V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C-
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Supplier Device PackageLFPAK56, Power-SO8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y12-80E,115
BUK9Y12-80E,115 Details Description
Related parts for BUK9Y12-80E,115
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 500MA 920 MOHM TH datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10TAP 300NS 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/20W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf