NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BUK9Y65-100E,115
BUK9Y65-100E,115 picture photo
Mfg. Part Number
BUK9Y65-100E,115
Brief Description
MOSFET N-CH 100V LFPAK
Datasheet Download
BUK9Y65-100E,115.pdf
Availability of BUK9Y65-100E,115
QUANTITY
BUK9Y65-100E,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BUK9Y65-100E,115
Internal Part NumberEIS-BUK9Y65-100E,115
FamilyFETs - Single
Series-
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C19A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs63.3 mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.1V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs14nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1523pF @ 25V
Power - Max64W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BUK9Y65-100E,115
BUK9Y65-100E,115 Details Description
Related parts for BUK9Y65-100E,115
RES SMD 340 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG REAR 15POS UNIV-MNL II datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 10SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf