Bridgelux BXRA-30G0740-A-03
BXRA-30G0740-A-03 picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-30G0740-A-03
Brief Description
LED ES STAR ARRAY WHITE
Datasheet Download
BXRA-30G0740-A-03.pdf
Availability of BXRA-30G0740-A-03
QUANTITY
BXRA-30G0740-A-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-30G0740-A-03
Internal Part NumberEIS-BXRA-30G0740-A-03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesES STAR
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationStarboard
Flux @ Current/Temperature - Test780 lm (Typ)
Current - Test350mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)27.3V
Lumens/Watt @ Current - Test82 lm/W
Current - Max350mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension19.90mm L x 19.90mm W
Height3.00mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-30G0740-A-03
Related LinksBXRA-30G, BXRA-30G0740-A-03 Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-30G0740-A-03 Details Description
Related parts for BXRA-30G0740-A-03
CONN CRIMP CONTACT FEMALE datasheet.pdf
GDT 200V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 0606 datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1400V TO240AA datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONN SOCK STRIP 10POS .200" T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 2W datasheet.pdf