Bridgelux BXRA-35E4000-H-00
BXRA-35E4000-H-00 picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-35E4000-H-00
Brief Description
LED RS ARRAY WHITE 5100 LM
Datasheet Download
BXRA-35E4000-H-00.pdf
Availability of BXRA-35E4000-H-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BXRA-35E4000-H-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-35E4000-H-00
Internal Part NumberEIS-BXRA-35E4000-H-00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesRS
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 7-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test5340 lm (Typ)
Current - Test2.1A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)23.5V
Lumens/Watt @ Current - Test108 lm/W
Current - Max2.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension45.60mm L x 50.80mm W
Height3.00mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-35E4000-H-00
Related LinksBXRA-35E, BXRA-35E4000-H-00 Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-35E4000-H-00 Details Description
Related parts for BXRA-35E4000-H-00
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 1505 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
Connector Header 66 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ULTIMATE ID HORIZONTAL SLOPE datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
06 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
330UF 40V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf