Bridgelux BXRA-35E4000-H-03
BXRA-35E4000-H-03 picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-35E4000-H-03
Brief Description
LED RS ARRAY WHITE 5300 LM
Datasheet Download
BXRA-35E4000-H-03.pdf
Availability of BXRA-35E4000-H-03
QUANTITY
BXRA-35E4000-H-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-35E4000-H-03
Internal Part NumberEIS-BXRA-35E4000-H-03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package40
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesRS
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test5340 lm (Typ)
Current - Test2.1A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)23.5V
Lumens/Watt @ Current - Test108 lm/W
Current - Max2.8A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension45.60mm L x 50.80mm W
Height3.00mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-35E4000-H-03
Related LinksBXRA-35E, BXRA-35E4000-H-03 Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-35E4000-H-03 Details Description
Related parts for BXRA-35E4000-H-03
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
VARISTOR 324V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOX HEADER 2.54MM MALE ANG 16POS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 60UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 4POS INLINE MALE datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 500MW DO7 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf