Bridgelux BXRA-50C1100-B-04
BXRA-50C1100-B-04 picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-50C1100-B-04
Brief Description
LED ARRAY ES RECT 1100LM WHITE
Datasheet Download
BXRA-50C1100-B-04.pdf
Availability of BXRA-50C1100-B-04
QUANTITY
BXRA-50C1100-B-04 Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-50C1100-B-04
Internal Part NumberEIS-BXRA-50C1100-B-04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package200
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesES
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1320 lm (Typ)
Current - Test500mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)20.7V
Lumens/Watt @ Current - Test128 lm/W
Current - Max750mA
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 25.80mm W
Height3.00mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-50C1100-B-04
Related LinksBXRA-50C, BXRA-50C1100-B-04 Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-50C1100-B-04 Details Description
Related parts for BXRA-50C1100-B-04
LED 5MM RA 2-WIDE RED PC MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC DO204AC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER 105MSPS 52-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
RES 316K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RCKMNT CHS FRM 19" 5U 84HP 460MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf