Bridgelux BXRA-50C4500-F-04
BXRA-50C4500-F-04 picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-50C4500-F-04
Brief Description
LED ARRAY RS 4500LM WHITE
Datasheet Download
BXRA-50C4500-F-04.pdf
Availability of BXRA-50C4500-F-04
QUANTITY
BXRA-50C4500-F-04 Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-50C4500-F-04
Internal Part NumberEIS-BXRA-50C4500-F-04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package40
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesRS
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3940 lm (Typ)
Current - Test1.75A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)17.9V
Lumens/Watt @ Current - Test126 lm/W
Current - Max2.1A
Features-
Size / Dimension45.60mm L x 50.80mm W
Height3.00mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-50C4500-F-04
Related LinksBXRA-50C, BXRA-50C4500-F-04 Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-50C4500-F-04 Details Description
Related parts for BXRA-50C4500-F-04
RES 9.1K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 1.3KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 76MA 9.8 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS INLINE SKT datasheet.pdf