Xilinx XC7272TM-15PC84C
XC7272TM-15PC84C picture photo
Mfg. Part Number
XC7272TM-15PC84C
Brief Description
XILINX IC XC7272TM-15PC84C Available
Datasheet Download
XC7272TM-15PC84C.pdf
Availability of XC7272TM-15PC84C
QUANTITY
XC7272TM-15PC84C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7272TM-15PC84C
Internal Part NumberEIS-XC7272TM-15PC84C
Delivery TimeIn stock, ship XC7272TM-15PC84CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC7272TM
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7272TM-15PC84C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7272TM-15PC84C
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC7272TM, XC7272TM-15PC84C Datasheet, Xilinx Distributor
XC7272TM-15PC84C Details Description
Related parts for XC7272TM-15PC84C
CONN RECEPT 12POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC CONFIG MULT-FUNC GATE SC70-6 datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.5" datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 5CH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT 2.5MM TIN datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY SCREW-ON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL datasheet.pdf