Bridgelux BXRA-50C5300-H-00
BXRA-50C5300-H-00 picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-50C5300-H-00
Brief Description
LED RS ARRAY WHITE 6000 LM
Datasheet Download
BXRA-50C5300-H-00.pdf
Availability of BXRA-50C5300-H-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BXRA-50C5300-H-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-50C5300-H-00
Internal Part NumberEIS-BXRA-50C5300-H-00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesRS
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 7-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test6300 lm (Typ)
Current - Test2.1A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)23.5V
Lumens/Watt @ Current - Test128 lm/W
Current - Max2.8A
Features-
Size / Dimension45.60mm L x 50.80mm W
Height3.00mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-50C5300-H-00
Related LinksBXRA-50C, BXRA-50C5300-H-00 Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-50C5300-H-00 Details Description
Related parts for BXRA-50C5300-H-00
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .082" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS 1MM SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf