ON Semiconductor BYV32-200G
BYV32-200G picture photo
Mfg. Part Number
BYV32-200G
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO220AB
Datasheet Download
BYV32-200G.pdf
Availability of BYV32-200G
QUANTITY
BYV32-200G Order Process
Ship out your order
Specifications of BYV32-200G
Internal Part NumberEIS-BYV32-200G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationTO-220 Case Outline Update 18/Sep/2014
PCN Assembly/OriginAssembly/Test Site Addition 13/Oct/2014
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesSWITCHMODE™
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)8A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 20A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)35ns
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 200V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYV32-200G
Related LinksBYV32, BYV32-200G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
BYV32-200G Details Description
Related parts for BYV32-200G
CAP TRIMMER 3-10PF 100V SMD datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 32K 44-TQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
1.27MM 25DEG REV DDR DIMM GF 184 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
4X6 MTE RCPT SR LATCH .100CL datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf