Vishay Semiconductor/Diodes Division BYVB32-200-E3/81
BYVB32-200-E3/81 picture photo
Mfg. Part Number
BYVB32-200-E3/81
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB
Datasheet Download
BYVB32-200-E3/81.pdf
Availability of BYVB32-200-E3/81
QUANTITY
BYVB32-200-E3/81 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYVB32-200-E3/81
Internal Part NumberEIS-BYVB32-200-E3/81
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)18A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 20A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)25ns
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 200V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYVB32-200-E3/81
Related LinksBYVB32-2, BYVB32-200-E3/81 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BYVB32-200-E3/81 Details Description
Related parts for BYVB32-200-E3/81
IC REG LDO -8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS DIFF TO-100-10 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 16A MICROFOOT datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 60POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE CLAMP CAGE&SHIELD ADAPTER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf