ST BYW77G-200-TR
BYW77G-200-TR picture photo
Mfg. Part Number
BYW77G-200-TR
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 200V 25A D2PAK
Datasheet Download
BYW77G-200-TR.pdf
Availability of BYW77G-200-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BYW77G-200-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of BYW77G-200-TR
Internal Part NumberEIS-BYW77G-200-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 40A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)50ns
Current - Reverse Leakage @ Vr25µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageD2PAK
Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYW77G-200-TR
Related LinksBYW77G, BYW77G-200-TR Datasheet, ST Distributor
BYW77G-200-TR Details Description
Related parts for BYW77G-200-TR
OSC XO 16.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RECEPT KIT,3 MODULE,G-SERIES datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
A5 750W 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 10 AWG SILVER datasheet.pdf
IC PROSLIC LINE FEED 135V 40QFN datasheet.pdf
CBL SMA RP BKHD JK-AMC PLG 250MM datasheet.pdf