Xilinx XCR3064XL-10VQG100Q
XCR3064XL-10VQG100Q picture photo
Mfg. Part Number
XCR3064XL-10VQG100Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 10ns, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XCR3064XL-10VQG100Q.pdf
Availability of XCR3064XL-10VQG100Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR3064XL-10VQG100Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3064XL-10VQG100Q
Internal Part NumberEIS-XCR3064XL-10VQG100Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR3064XL-10VQG100Q today
SeriesXCR3064XL-
Lifecycle statusNRFND
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 68 I/O
Package CodeTFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length14 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXCR3064XL-10VQ100Q-1990457321
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR3064XL-10VQG100Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3064XL-10VQG100Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR3064XL, XCR3064XL-10VQG100Q Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3064XL-10VQG100Q Details Description
Related parts for XCR3064XL-10VQG100Q
DIODE ZENER 3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.88A 88 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf