ST BYW77PI-200RG
BYW77PI-200RG picture photo
Mfg. Part Number
BYW77PI-200RG
Brief Description
DIODE GEN PURP 200V 25A DOP3I
Datasheet Download
BYW77PI-200RG.pdf
Availability of BYW77PI-200RG
QUANTITY
BYW77PI-200RG Order Process
Ship out your order
Specifications of BYW77PI-200RG
Internal Part NumberEIS-BYW77PI-200RG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Series-
PackagingTube
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 40A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)50ns
Current - Reverse Leakage @ Vr25µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDOP3I-2 Insulated (Straight Leads)
Supplier Device PackageDOP3I
Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYW77PI-200RG
Related LinksBYW77P, BYW77PI-200RG Datasheet, ST Distributor
BYW77PI-200RG Details Description
Related parts for BYW77PI-200RG
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE SLIDE 7POS datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA 150 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 3A SOIC datasheet.pdf