Zetex Semiconductors BYY54-1100
BYY54-1100 picture photo
Mfg. Part Number
BYY54-1100
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
25A Silicon Power Rectifier Diode IC
Datasheet Download
BYY54-1100.pdf
Availability of BYY54-1100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BYY54-1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYY54-1100
Internal Part NumberEIS-BYY54-1100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship BYY54-1100 today.
SeriesBYY54-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for BYY54-1100
Alternative Part (Replacement)EIS-BYY54-1100
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksBYY54, BYY54-1100 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
BYY54-1100 Details Description
Related parts for BYY54-1100
XFRMR LAMINATED 4VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 800MA 353 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.25A 6UTDFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf