NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZB784-C3V9,115
BZB784-C3V9,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZB784-C3V9,115
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT323
Datasheet Download
BZB784-C3V9,115.pdf
Availability of BZB784-C3V9,115
QUANTITY
BZB784-C3V9,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZB784-C3V9,115
Internal Part NumberEIS-BZB784-C3V9,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOT323 Copper Bond Wire 21/Dec/2013
Copper Bond Wire Revision 28/Apr/2015
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max180mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZB784-C3V9,115
BZB784-C3V9,115 Details Description
Related parts for BZB784-C3V9,115
IC SUPERVISOR CPU 8K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 20POS GOLD datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A USM datasheet.pdf
DIODE PIN 180V 1A S-FLAT datasheet.pdf
LENS 5MM LOW PROFILE GRN TRANSP datasheet.pdf
1016 TB SOC RA PCB/UP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
BUSS FUSEHOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf