NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZB84-B62,215
BZB84-B62,215 picture photo
Mfg. Part Number
BZB84-B62,215
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 62V SOT23
Datasheet Download
BZB84-B62,215.pdf
Availability of BZB84-B62,215
QUANTITY
BZB84-B62,215 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZB84-B62,215
Internal Part NumberEIS-BZB84-B62,215
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)62V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)215 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 43.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZB84-B62,215
BZB84-B62,215 Details Description
Related parts for BZB84-B62,215
IC OPAMP GP 225KHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FUSE JOINT 30A 440V OFFSET BOLT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
MODULE BT2.0 CLASS 1 CSR RP MALE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf