NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZB84-C3V9,215
BZB84-C3V9,215 picture photo
Mfg. Part Number
BZB84-C3V9,215
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 3.9V SOT23
Datasheet Download
BZB84-C3V9,215.pdf
Availability of BZB84-C3V9,215
QUANTITY
BZB84-C3V9,215 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZB84-C3V9,215
Internal Part NumberEIS-BZB84-C3V9,215
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZB84-C3V9,215
BZB84-C3V9,215 Details Description
Related parts for BZB84-C3V9,215
CONN HEADER 38POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMA datasheet.pdf
IC FPGA 344 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 40 CONTAC datasheet.pdf
LPP 5.00/03/135 3.2SN OR datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf