Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD17C3V9P-E3-18
BZD17C3V9P-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD17C3V9P-E3-18
Datasheet Download
BZD17C3V9P-E3-18.pdf
Availability of BZD17C3V9P-E3-18
QUANTITY
BZD17C3V9P-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD17C3V9P-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZD17C3V9P-E3-18
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD17C3V9P-E3-18
Related LinksBZD17C3V, BZD17C3V9P-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD17C3V9P-E3-18 Details Description
Related parts for BZD17C3V9P-E3-18
FIXED IND 330UH 34MA 40.5 OHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 26POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW VESM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
RES 1.04M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf