Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C150P-M3-08
BZD27C150P-M3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C150P-M3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3
Datasheet Download
BZD27C150P-M3-08.pdf
Availability of BZD27C150P-M3-08
QUANTITY
BZD27C150P-M3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C150P-M3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C150P-M3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 110V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-219AB
Supplier Device PackageDO-219AB (SMF)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C150P-M3-08
Related LinksBZD27C15, BZD27C150P-M3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C150P-M3-08 Details Description
Related parts for BZD27C150P-M3-08
IC OPAMP VFB 180MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FILTER LINE 82MH 0.8A TYPE 850 datasheet.pdf
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
DIP CODED ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 ROLL=32 LABELS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
DISPLAY UNIT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
FEED ROD 118716 datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 25 V datasheet.pdf