Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C15P-M3-08
BZD27C15P-M3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C15P-M3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3
Datasheet Download
BZD27C15P-M3-08.pdf
Availability of BZD27C15P-M3-08
QUANTITY
BZD27C15P-M3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C15P-M3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C15P-M3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-219AB
Supplier Device PackageDO-219AB (SMF)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C15P-M3-08
Related LinksBZD27C1, BZD27C15P-M3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C15P-M3-08 Details Description
Related parts for BZD27C15P-M3-08
RES SMD 30.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DUAL DIN WM BG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5.8A TO-220F datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM FEMALE GOLD 16AWG datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
D4N-8B62 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RJF TV FIELD SQ FLANGE RECEPT TR datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER COTS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf