Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C8V2P-HE3-18
BZD27C8V2P-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C8V2P-HE3-18
Datasheet Download
BZD27C8V2P-HE3-18.pdf
Availability of BZD27C8V2P-HE3-18
QUANTITY
BZD27C8V2P-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C8V2P-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZD27C8V2P-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)8.2V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)2 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C8V2P-HE3-18
Related LinksBZD27C8V, BZD27C8V2P-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C8V2P-HE3-18 Details Description
Related parts for BZD27C8V2P-HE3-18
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDI T/D 4.5A 600V datasheet.pdf
ROUND SPACER #10 NYLON 5/8" datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 10" 9S FIN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 33POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20UQFN datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD VT SMT datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM THREAD W/B/R 8" datasheet.pdf