Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C91P-E3-08
BZD27C91P-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C91P-E3-08
Datasheet Download
BZD27C91P-E3-08.pdf
Availability of BZD27C91P-E3-08
QUANTITY
BZD27C91P-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C91P-E3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C91P-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)91V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 82V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C91P-E3-08
Related LinksBZD27C9, BZD27C91P-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C91P-E3-08 Details Description
Related parts for BZD27C91P-E3-08
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS M10 5V 36" datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 15POS 2.00MM datasheet.pdf
TARGET BOARD ZIF SKT MSP430 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 100MM 4M datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 10% 100VDC datasheet.pdf