Vishay Semiconductor/Diodes Division BZT52C3V3-HE3-18
BZT52C3V3-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C3V3-HE3-18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Datasheet Download
BZT52C3V3-HE3-18.pdf
Availability of BZT52C3V3-HE3-18
QUANTITY
BZT52C3V3-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C3V3-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZT52C3V3-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±5%
Power - Max410mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C3V3-HE3-18
Related LinksBZT52C3V, BZT52C3V3-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZT52C3V3-HE3-18 Details Description
Related parts for BZT52C3V3-HE3-18
IDE4K 2.5" FLASH DISK 2.5GB datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
IC PWR AMP MODULE 3.5GHZ 24MCOB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS BOX MNT SKT datasheet.pdf