NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZT52H-B9V1,115
BZT52H-B9V1,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52H-B9V1,115
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 375MW SOD123F
Datasheet Download
BZT52H-B9V1,115.pdf
Availability of BZT52H-B9V1,115
QUANTITY
BZT52H-B9V1,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52H-B9V1,115
Internal Part NumberEIS-BZT52H-B9V1,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±5%
Power - Max375mW
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52H-B9V1,115
BZT52H-B9V1,115 Details Description
Related parts for BZT52H-B9V1,115
CONN HEADER 70POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
OSC XO 29.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 68V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS INLINE PIN datasheet.pdf
ANVIL, COMBINATION datasheet.pdf
LJT 13C 13#16 PIN RECP datasheet.pdf
DSUB 37 F PCB STR G TIN datasheet.pdf