| Internal Part Number | EIS-BZV03/A1020/15 | |
| Current - IEC | 10A | |
| Voltage - IEC | 250VAC | |
| Current - UL | 15A | |
| Voltage - UL | 250VAC | |
| Filter Type | Filtered (EMI, RFI) - Commercial | |
| Termination | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) | |
| Switch Features | Switch On-Off | |
| Features | Voltage Selector | |
| Fuse Holder, Drawer | Fuse Holder | |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 34.40mm x 76.50mm | |
| Panel Thickness | 0.039" ~ 0.118" (1.00mm ~ 3.00mm) | |