NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZV55-B4V3,115
BZV55-B4V3,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZV55-B4V3,115
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDS
Datasheet Download
BZV55-B4V3,115.pdf
Availability of BZV55-B4V3,115
QUANTITY
BZV55-B4V3,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZV55-B4V3,115
Internal Part NumberEIS-BZV55-B4V3,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±2%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZV55-B4V3,115
BZV55-B4V3,115 Details Description
Related parts for BZV55-B4V3,115
CONN HDR BRKWAY .100 15POS VERT datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC MOBILE I/O COMPAN 25DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RACK SOLID FLUSH DOOR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf