NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZV85-C10,113
BZV85-C10,113 picture photo
Mfg. Part Number
BZV85-C10,113
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 1.3W DO41
Datasheet Download
BZV85-C10,113.pdf
Availability of BZV85-C10,113
QUANTITY
BZV85-C10,113 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZV85-C10,113
Internal Part NumberEIS-BZV85-C10,113
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherSOD27,66,68,80 Package 29/Jul/2013
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-41
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZV85-C10,113
BZV85-C10,113 Details Description
Related parts for BZV85-C10,113
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 6+PE SILVER BLU datasheet.pdf
IC SYSTEM MON 10BIT 4CH 10-UMAX datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 10ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 5' OPEN END datasheet.pdf
ANT YAGI AG 440MHZ 10.2DBD 6ELEM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator S2Cwire Dimming 20mA Backlight 10-SC70JW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 176.8382MHZ 6-CLCC datasheet.pdf