Sullins Connector Solutions EMM15DRUN
EMM15DRUN picture photo
Mfg. Part Number
EMM15DRUN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
EMM15DRUN.pdf
Availability of EMM15DRUN
QUANTITY
EMM15DRUN Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM15DRUN
Internal Part NumberEIS-EMM15DRUN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM15DRUN
Related LinksEMM1, EMM15DRUN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM15DRUN Details Description
Related parts for EMM15DRUN
PHOTOCOUPLER OPIC 5-SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf