Vishay Semiconductor/Diodes Division BZW04-78-E3/54
BZW04-78-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
BZW04-78-E3/54
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 125VC DO204AL
Datasheet Download
BZW04-78-E3/54.pdf
Availability of BZW04-78-E3/54
QUANTITY
BZW04-78-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZW04-78-E3/54
Internal Part NumberEIS-BZW04-78-E3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.2A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZW04-78-E3/54
Related LinksBZW04-7, BZW04-78-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZW04-78-E3/54 Details Description
Related parts for BZW04-78-E3/54
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF 35 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 1% 25W datasheet.pdf
IC 8BIT BUS SWITCH 20TSSOP datasheet.pdf
100 MODII 2 PC RECP HSG C/E datasheet.pdf
NGR MONITOR HV LVPS DEVICENET datasheet.pdf
47000UF 40V 50X105MM 85C 10000H datasheet.pdf