Vishay Semiconductor/Diodes Division BZW04-9V4HE3/54
BZW04-9V4HE3/54 picture photo
Mfg. Part Number
BZW04-9V4HE3/54
Brief Description
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
Datasheet Download
BZW04-9V4HE3/54.pdf
Availability of BZW04-9V4HE3/54
QUANTITY
BZW04-9V4HE3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZW04-9V4HE3/54
Internal Part NumberEIS-BZW04-9V4HE3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)9.4V
Voltage - Breakdown (Min)10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.7A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZW04-9V4HE3/54
Related LinksBZW04-9, BZW04-9V4HE3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZW04-9V4HE3/54 Details Description
Related parts for BZW04-9V4HE3/54
BATTERY PK 2.4V 2800 MAH NICAD datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8A 6-SSOT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 876MA 160 MOHM datasheet.pdf
HALL EFF THUMBWHEEL GR W/TAB. datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
NEW ARBOR + SET UP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 20% 440 VAC RAD datasheet.pdf