Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078787R000T0L
Y0078787R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078787R000T0L
Brief Description
RES 787 OHM .3W .01% RADIAL
Datasheet Download
Y0078787R000T0L.pdf
Availability of Y0078787R000T0L
QUANTITY
Y0078787R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078787R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0078787R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0078787R000T0L
Y0078787R000T0L Details Description
Related parts for Y0078787R000T0L
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
IC AMP 1W PA 2GHZ 22MCOB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 33A TO-247AC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE 1PH 4A 600V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.65A 62 MOHM datasheet.pdf