NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX384-C3V9,115
BZX384-C3V9,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384-C3V9,115
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOD323
Datasheet Download
BZX384-C3V9,115.pdf
Availability of BZX384-C3V9,115
QUANTITY
BZX384-C3V9,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384-C3V9,115
Internal Part NumberEIS-BZX384-C3V9,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
Copper Bond Wire 26/Oct/2013
Copper Bond Wire 14/Dec/2013
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384-C3V9,115
BZX384-C3V9,115 Details Description
Related parts for BZX384-C3V9,115
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX105 AND MAX107 datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8" POLY THERM TRNFR datasheet.pdf
CONV DC/DC 4A 4.5-18VIN 3.3V datasheet.pdf
22P FH PLUG VAL-U-LOK V0 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
IC CLK BUFFER DVR 1:2 12MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 250 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf