Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX384C13-G3-08
BZX384C13-G3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384C13-G3-08
Brief Description
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZX384C13-G3-08.pdf
Availability of BZX384C13-G3-08
QUANTITY
BZX384C13-G3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384C13-G3-08
Internal Part NumberEIS-BZX384C13-G3-08
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384C13-G3-08
Related LinksBZX384C, BZX384C13-G3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX384C13-G3-08 Details Description
Related parts for BZX384C13-G3-08
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 75A datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC SMB datasheet.pdf
RES 0.191 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 70POS SMD datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
CAP FILM 750PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf